Otvori pretragu
Otvori navigaciju
Košarka
29.02.2020. - 15:54

Bojan Bogdanović je proigrao pa su i njegovi Utah Jazzeri prekinuli niz od četiri poraza

Izvor: Profimedia / Autor: Ringo Chiu / Zuma Press / Profimedia
Utah Jazz je svladao Washington 129:119, a najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ponovno je odigrao dobru utakmicu u dresu Jazzera - zabio je 21 koš (3/8 za dva, 4/9 za tricu, slobodna bacanja 3/3) s tim da je šest koševa ubacio u samoj završnici utakmice kad se 'lomio' rezultat. Tome je pridodao tri asistencije i skok, a od njega je u redovima Jazzera bio efikasniji samo Donovan Mitchell s 30 koševa
Time su se Utah Jazzeri, nakon četiri slabije utakmice i četiri upisana poraza, vratili pobjedama.
Noćas su na parketu bila još trojica hrvatskih košarkaša. Ante Žižić poražen je s Cleveland Cavaliersima kod New Orleans Pelicansa, kao i Dario Šarić s Phoenix Sunsima od Detroit Pistonsa, dok je do pobjede stigao Ivica Zubac s Los Angeles Clippersima...
Dario Šarić je za Phoenix pružio drugu najbolju partiju u zadnjih osam utakmica. Bio je u početnoj petorci i odigrao je 27 minuta te je upisao 11 koševa, tri skoka i dvije asistencije, ali je njegova momčad izgubila od Detroita 111:113. Detroit Pistonse predvodio je Derrick Rose s 31 košem, dok su po 19 koševa dodali Brandon Knight i Christian Wood.
LA Clippersi su uvjerljivo dobili Denver 132:103, Ivica Zubac je u dresu Clippersa odigrao 22 minute, te je ostvario 10 koševa, šest skokova i asistenciju. Clipperse su predvodili Paul George s 24 koša i najbolji igrač lige Kawhi Leonard s 19 koševa. Nikola Jokić zabio je 21 koš i uz devet skokova kod Nuggetsa, a Jerami Grant bio je odmah iza njega s 20 koševa.
New Orleans je kod kuće pobijedio Cleveland 116:104, a Ante Žižić je za goste u deset minuta ostvario četiri koša, tri skoka i dvije asistencije. Najveća rookie zvijezda 19-godišnji Zion Williamson, koji igra za New Orleans, desetu utakmicu zaredom ubacio je 20 ili više koševa, a ovaj puta zaustavio se na 24 koša. Ujedno, postao je prvi tinejdžer u NBA ligi koji je na deset utakmica u nizu prešao granicu od 20 zabijenih koševa. Brandon Ingram predvodio je Pelicanse s 29 koševa, šest skokova, sedam asistencija.