arenasport9
arenasport10
Nogomet
26.07.2021. • 07:32

[VIDEO/FOTO] Rijeka se dugo mučila, a onda je Drmić u samo četiri minute zabio dva gola i slomio žilavu Istru

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL
U susretu 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na stadionu Rujevica pred 2000 gledatelja pobijedila Istru 1961 2:0

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Josip Drmić, koji je prvi gol zabio u 78. minuti, a drugi svega četiri minute kasnije. Bila je to treća pobjeda riječkog sastava na startu ove sezone i to treća rezultatom 2:0.Riječani su na otvaranju prvenstva 2:0 pobijedili Goricu, a potom su na Malti istim rezultatom dobili i Gziru na otvaranju europske sezone, Treće slavlje stiglo je u derbiju Učke.Domaćin je već u prvoj minuti mogao do vodstva, Vukčević je odigrao za Ampema koji se našao u sjajnoj poziciji, ali je Istrin golman obranio. U 13. minuti Rijeka je ponovo zaprijetila, no Liber nije uspio dobro zahvatiti loptu.U 29. minuti domaćin je imao još jednu lijepu priliku. Pavičić je lijepo proigrao Drmića, napadač Rijeke našao se u dobroj situaciji, ali je njegov udarac Lučić odlično zaustavio.U 32. minuti zaprijetili su i gosti. Daničić je ubacio s lijeve strane, Iličić se našao u dobroj situaciji, ali pokušaj iz prve nije bio kvalitetan i Labrović je lako odnio loptu.Možda i najbolju priliku u prvom dijelu Rijeka je imala u 43. minuti. Drmić je ostao sam pred golom Istre 1961, ali je promašio cijeli gol iz neposredne blizine.U 53. minuti Rijeka je uspjela svladati Lučića, no gol Obregona je poništen nakon asistencije VAR-a zbog minimalnog zaleđa. Puljani su u 62. minuti izveli brzu kontru, Bande je pucao, no riječki golman je bio spreman.Nakon niza propuštenih prilika, Rijeka je povela u 78. minuti. Liber je ubacio, a Drmić sjajno skočio i zabio za 1:0 udarcem glavom.Drmić je samo četiri minute kasnije zabio i drugi, ovaj put nakon fenomenalnog ubačaja Pavičića.Rijeka je ovom pobjedom preuzela vrh ljestvice sa šest bodova.