arenasport9
arenasport10
Nogomet
15.02.2021. • 07:06

[VIDEO/FOTO] Novi domaći kiks Rijeke; Istra je na Rujevici uspjela otkinuti važan bod i tako napokon prekinula niz od pet poraza

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL
U posljednjem susretu 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Istra 1961 na Rujevici su odigrali 1:1

Rijeka je ovim rezultatom nastavila krizu rezultata upisavši samo jednu pobjedu u posljednjih pet kola, dok su gosti iz Pule osvojili prvi bod nakon pet uzastopnih poraza i to pod vodstvom novog trenera Danijela Jumića koji je prije tri dana naslijedi Fausta Budicina.Kakva je bila utakmica na Rujevici? Pa, recimo to ovako - oba gola su pala u prvih sedam minuta susreta...Gržan je šokirao uspavanu Rijeku već u 5. minuti utakmice. Nakon sjajne akcije gostiju izbio je 'jedan na jedan' ispred Nevistića i lijepo zabio.Međutim, vrlo brzo je stigao odgovor domaćina. Samo dvije minute kasnije Rijeka je izjednačila, a gol je postigao Murić naciljavši prizemnom loptom suprotni kut.Kako je započelo, 'zamirisalo' je na golijadu. Istina, do kraja je bilo uzbudljivo na obje strane terena, ali bez golova.U 11. minuti Istra je zabila i drugi gol, Gržan je asisitrao Lončaru koji je s pet metara zabio za novo vodstvo. Međutim, nakon asistencije VAR-a taj je gol poništen jer je Gržan u začetku akcije igrao rukom.U 26. minuti domaćin je mogao do vodstva, no Andrijašević je pucao preko gola.U 71. minuti sjajnu priliku imao je i Arsenić, ali je i on promašio. Samo minutu kasnije Andrijašević je pucao iz velike blizine nakon kornera, ali nije bio precizan.Gosti su najbolju priliku u nastavku imali u 80. minuti, kada je Blagojević dobio 'rolicu' na 16 metara, ali je loše pucao, prebacio je cijeli gol.Rijeka je i dalje četvrta s 31 bodom, dok je Istra na začelju s 14 bodova, četiri manje od Lokomotive.Na vrhu ljestvice je Dinamo s 48 bodova, tri više od Osijeka.