Izdvajamo
NAJAVLJUJEMO: Marseille - Atletico, finale Europske lige s okusom Lige prvaka!
Izvor: Arena sport TV | Autor: Toni Živković | Postavljeno: 16.05.2018.
Guliver/Getty Images/Laurence Griffiths
Prijenos finala pratite večeras od 20.45 sati na Areni. Naša uvodna emisija započinje u 20 sati.

Dva premijerna osvajača europskih natjecanja susreću se u finalu Europa lige u Lyonu.

Atletico je 2010. osvojio Europa ligu u njenom prvom izdanju nakon promjene formata natjecanja što je Marseillu uspjelo 1993.

Marseille ulazi u finale nakon što su u Europa ligu krenuli u trećem pretkolu. Nakon Oostendea i Domžala u kvalifikacijama sastav Rudija Garcije nastavio je s dobrim igrama, pogotovo kod kuće gdje su slavili u 8 od 9 domaćih utakmica. Ono što brine Francuze je loša igra van Velodromea, samo jedna pobjeda u 9 susreta.

Marseille se ne može pohvaliti odličnim rezultatima u posljednje vrijeme, u zadnje 4 utakmice zabilježili su samo jednu pobjedu uz dva remija i sretni poraz od Salzburga gdje su zgoditkom Rolanda u 116. minuti osigurali prolazak u finale.

Finale Europa lige jedan je od dva načina na koji Marseille može osigurati Ligu prvaka slijedeće sezone. Marseille je trenutno četvrti u francuskom prvenstvu s jednim bodom od trećeg ,u posljednjem kolu može pobjedom nad Amiensom doći i do drugog mjesta.

Četvrto finale Kupa UEFA ili Europa lige je pred Marseillem. Hoće li postati prvi francuski klub osvajač ovog natjecanja ne ovisi naravno samo o njima. S druge strane čeka ih Atletico Madrid, dvostruki osvajač Europa lige (2010,2012), dvostruki finalist Lige prvaka, sastav koji pod vodstvom Diega Simeone posljednjih godina svojim tvrdim stilom nogometne igre dolazi do uspjeha.

Atletico je ove sezone neugodno iznenadio svoje prostaše ispadanjem iz lige prvaka nakon grupne faze. Kopenhagen,Lokomotiv i Sporting nisu predstavljali problem Colchonerosima koji su u polufinalu riješili Arsenal u dvije utakmice u svom stilu, nakon 1-1 u Londonu gol Diega Coste u uzvratu u Madridu je bio dovoljan za prolazak.

U La ligi je Atletico u posljednjem kolu slavio na gostovanju u madridskom predgrađu kod Getafea, ponovno u svom stilu, u 8.minuti na asistenciju Griezmana zabio je Koke.

Sve najave govore o velikom broju navijača Marseilla koji dolaze na Grupama stadion. Hoće li to pomoći Marseillu protiv ekipe koja je nebrojeno puta posljednjih godina pokazala kako radom i zalaganjem mogu prevazići sve prepreke. Najveća prepreka u ovoj utakmici mogao bi biti izostanak Diega Simeona s klupe, Argentinac još služi kazne od 4 utakmice nakon isključenja protiv Arsenala.

Olympique Marseille - Atletico, finale Europa lige, ali s okusom Lige prvaka. Tko će u središtu francuske gastronomije nazdraviti šampanjcem saznati ćemo nakon 90 ili više minuta bitke na Grupama stadionu. Najbolji asistent Europa lige Dimitri Payet, Florian Thauvin, Lucas Ocampos s jedne ili Antoine Griezmann i Diego Costa s Panzer divizijom iza njihovih leđa .Dođe li do kaznenih udaraca Atletico je u velikoj prednosti, Jan Oblak je ove sezone od 12 jedanaesteraca sviranih Atleticu obranio sedam.